SZYBKI KONTAKT

Ekologiczne zabawki, które uczą. Co wybrać dla chłopca, a co dla dziewczynki?

2018-08-09

Dzieci już od pierwszych dni kształtują swoje zainteresowania i rozwijają zdolności różnego typu. Rodzice mogą im w tym pomóc, dostarczając pociechom edukacyjne zabawki ekologiczne. A wybór jest duży: rynek zabawek oferuje klocki do nauki skojarzeń, sortery uczące liczenia, a nawet konstrukcje magnetyczne, pobudzające logiczne myślenie. Sprawdziliśmy, jakie produkty podobają się dziewczynkom, a co bardziej ciekawi chłopców. Zapraszamy do lektury i czerpania inspiracji.

 

Zabawki dla małych księżniczek. Dziewczynki kochają zwierzaki i biżuterię

 

Chcielibyśmy zerwać ze stereotypowym podejściem, nakazującym uzupełnianie dziewczęcych zbiorów zabawek o kolejne lalki i domki. Z pewnością każda młoda dama ma już swoją ulubioną lalkę oraz przytulankę. Jeśli chodzi o zabawki ekologiczne, mogą one odbiegać od typowych produktów przeznaczonych dla dziewczynek. Zamiast kolejnego zestawu lalek z kolekcją ubranek, lepszym wyborem będzie kreatywna układanka. Na przykład z motywem zwierzątek, które trzeba dopasować według kształtu i koloru do odpowiednich miejsc za pomocą magnesu. Tego typu zabawka uczy i bawi, kształtując kilka umiejętności jednocześnie: zapamiętywanie, wyobraźnia, koncentracja – między innymi te zdolności są rozwijane przy okazji zabawy magnetyczną tablicą z drewna. Ekologiczna układanka będzie doskonałym prezentem dla dziewczynki w wieku ok. 3 lat, która lubi wyzwania. Starsze księżniczki z układanką nie powinny mieć problemu, dlatego warto zapewnić im inną rozrywkę. Drewniany zestaw biżuterii do samodzielnego tworzenia ozdób to niezastąpiony wybór dla pięciolatki, która uwielbia się stroić. Kreatywne kompozycje rozwiną wyobraźnię dziewczynki i zapewnią jej wielogodzinną zabawę.

 

Małe co nieco dla chłopców. Zabawki ekologiczne rozwijające spostrzegawczość

 

Już od pierwszych tygodni życia dziecka, dobrze jest ćwiczyć z nim zmysł obserwacji, gdyż taka nauka zaowocuje znakomitym refleksem i szybkim kojarzeniem faktów. Kiedy maluch skończy roczek, można zaproponować mu zabawę ekologicznymi układankami, np. do nauki liczenia. Każdy chłopiec ucieszy się z kolorowych klocków i z ich pomocą z chęcią będzie szlifował swoją spostrzegawczość. Poznawanie cyfr i liczb podczas zabawy wywoła miłe skojarzenia, a co za tym idzie, w przyszłości matematyka będzie dużo przyjemniejsza, niż mogłoby się wydawać. W naszym sklepie Bambooleo umieściliśmy zabawki ekologiczne, które wywołują u dzieci uśmiech i pozwalają na naukę poprzez zabawę. Dla trzyletnich chłopców przygotowaliśmy zestaw do wędkowania, idealny by współpracować i kształtować zręczność. Równie ciekawe okazują się modele konstrukcyjne, jak np. drewniany skuter z narzędziami do własnoręcznego złożenia. Jak się okazuje, zabawki ekologiczne świetnie się sprawdzają jako kreatywne pomoce edukacyjne dla dzieci. Mamy nadzieję, że również Państwa pociechy będą miały okazję do rozwijania swoich zdolności podczas zabawy drewnianymi zabawkami z naszego sklepu Bambooleo.