SZYBKI KONTAKT

Nastała moda na ekologiczne zabawki z drewna! Sprawdź, czemu warto je kupować

2018-08-09

Każdy rodzic pragnie za wszelką cenę zapewnić swoim pociechom bezpieczne dzieciństwo. I choć nie da się ustrzec malucha przed wszelkimi niebezpieczeństwami, niewielkim kosztem można sprawić, że pierwsze lata będą dla dziecka wyjątkowe. Jest to możliwe dzięki ekologicznym zabawkom, które opanowały współczesny rynek produktów dla najmłodszych. Prezentujemy EKO produkty z drewna, dedykowane dzieciom. Zobacz, co je wyróżnia i dlatego są lepsze od tradycyjnych zabawek, które można spotkać w większości sklepów.

 

Ekologiczny, czyli bezpieczny. Drewniane zabawki biją rekordy popularności

 

Nie da się ukryć, że współczesne media promują kolorowe zabawki z tworzyw sztucznych, zachęcając rodziców do zakupu hurtowo produkowanych, nie zawsze dopracowanych produktów. Odpadające małe elementy, które łatwo połknąć, sprężynki i ostre krawędzie nie powinny być częścią zabawek, z jakimi zostawiamy swoje dzieci. Alternatywą dla produktów wątpliwej jakości są wyroby ekologiczne. To certyfikowane, biodegradowalne zabawki drewniane, które zanim trafią do rąk maluszków, przechodzą liczne testy i są kontrolowane na wielu poziomach. Wykonane z naturalnych, organicznych materiałów, wśród których dominuje drewno kauczukowe, są bezpieczne dla zdrowia najmłodszych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej rodziców zamiast kupować dzieciom samochodziki pokryte toksycznymi farbami, wybiera drewnianą kolejkę, zaś w miejsce podświetlanego domku dla lalek, kupuje piętrową rezydencję z drewna, spełniającą normy bezpieczeństwa.

 

Zabawki z drewna pobudzają kreatywność dzieci w różnym wieku

 

Błędne jest przekonanie, że ekologiczne zabawki szybko się nudzą – przeciwnie! Dzieciaki w każdym wieku uwielbiają bawić się nieoczywistymi rzeczami, które mają wiele zastosowań. I tak na przykład drewniany labirynt w kształcie uśmiechniętej biedronki, może zająć malucha na długie godziny. Układanie kuleczek za pomocą magnesów rozwija zdolności manualne, szlifuje cierpliwość oraz uczy koncentracji. W przerwie od zabawy można przeobrazić labirynt w trasę dla samochodzików albo uczynić z biedronki modelkę, która zapozuje do portretu na dużej kartce. Niezliczone możliwości zabawy, jakie zapewniają drewniane produkty dla dzieci, stanowią przy okazji wybawienie dla rodziców, którzy wreszcie mogą odetchnąć. Maluchy są zafascynowane zestawami z drewna i z przyjemnością spędzają czas na kreatywnej zabawie, jakiej wcześniej nie znały. Moda to jedno, ale bezpieczeństwo i pozytywny wpływ na rozmaite zdolności dzieci powinny sprawić, że wszyscy rodzice wypróbują zalety drewnianych zabawek. Precyzyjnie wykończone, piękne i inspirujące zabawki ekologiczne mogą Państwo zamówić w naszym sklepie Bambooleo, w którym zebraliśmy wysokiej jakości produkty odpowiednie dla małych oraz większych dzieci. Zapraszamy do rozpoczęcia przygody z EKO zabawkami!